معرفی سرکنسول
اخبار > یادداشت تفاهم نامه همکاری بین شرکت انرژی چین(CEFC) و دولت گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

یادداشت تفاهم نامه همکاری بین شرکت انرژی چین(CEFC) و دولت گرجستان

 

یادداشت تفاهم نامه همکاری بین شرکت انرژی چین(CEFC)  و دولت گرجستان

 مورخ 27 دی ماه آقای ژان ژون ژانگ نماینده شرکت انرژی چین به نام  "سفس" (CEFC)  به تفلیس سفر نمود و بعد از انجام دیدارها با هئیت کارشناسان و نخست وزیر آقای گیورگی کویریکاشویلی و وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان آقای گیورگی گاخاریا دو یادداشت تفاهم همکاری را به امضا رساندند.  با توجه به توضیحات طرف گرجی هدف از این توافق نامه ها ترویج  طرح های بالقوه "جاده ابریشم" و توسعه منطقه آزاد پوتی می باشد.

در چارچوب این سند، دولت گرجستان و شرکت چینی امکان خرید ۷۵ درصد سهام منطقه‌ آزاد صنعتی پوتی را بررسی کردند. در نتیجه مذاکرات 75 درصد از منطقه صنعتی پوتی توسط شرکت چینی فوق (CEFC) خریداری می شود. براساس این قراردادها شرکت چینی متعهد به اجرای سیستم های مناطق صنعتی چین در منطقه صنعتی پوتی است. به موجب این پروژه شرکت فوق برای جذب سرمایه گذاری در بخش های فرآوری محصولات، تکنولوژی پیشرفته، انبارداری و لجستیک  منطقه آزاد پوتی نیز تلاش خواهد نمود. شایان ذکر است شرکت چینی CEFC در فهرست 500 شرکت بزرگ جهان قرار دارد.

منطقه‌ی آزاد صنعتی پوتی به طور استراتژیک در مجاورت شهر بندری پوتی در کنار دریای سیاه قرار دارد و بزرگترین بندر دریایی در گرجستان محسوب می‌شود. این پروژه تدارکات بسیار مهم و مزیت‌های زنجیره‌ی عرضه و تقاضای مناسبی را برای شرکت ها فراهم می‌آورد.

 

 


١٦:٣٣ - 1395/11/01    /    شماره : ٤٣٥٤٨٨    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر