معرفی سرکنسول
اخبار > تامین مالی پروژه اجرایی جاده کمربندی جدید باتومی توسط بانک توسعه آسیا


  چاپ        ارسال به دوست

تامین مالی پروژه اجرایی جاده کمربندی جدید باتومی توسط بانک توسعه آسیا

تامین مالی پروژه اجرایی جاده کمربندی جدید باتومی توسط بانک توسعه آسیا

بانک توسعه آسیا آمادگی خود را برای تامین مالی ساخت و ساز جاده کمربندی باتومی اعلام نمود. اطلاعات مربوطه در سایت وزارت دارایی گرجستان منتشر شده است. سند توافقنامه فوق توسط آقای دیمیتری کومسیشویلی وزیر دارایی و معاون نخست وزیر گرجستان و مدیر هیئت دائمی بانک توسعه آسیا خانم  ایه شیم الحان کای مار به امضا رسید. با توجه به پروژه فوق الذکر هزینه برآورد شده پروژه ساخت و ساز جاده دو خطه کمربندی کنارگذر باتومی به طول14.3 کیلومتر و همچنین هزینه های ذخیره سازی و تعمیر و نگهداری جاده بین المللی و محلی به  طول 200 کیلومتر حدود 315.2 میلیون دلار آمریکا می باشد.  براساس قرارداد از این مقدار بانک توسعه آسیا 108.190000 یورو را تامین مالی می کند. طبق برنامه این پروژه در سال 2017 آغاز و در 2022 به پایان می رسد.

مسیر توریستی فعلی داخل منطقه مسکونی می شود و برای حمل و نقل بین المللی مشکل ایجاد می کند. جاده جدید جاده ای خواهد بود که دور شهر باتومی کشیده می شود تا خودروها مجبور به گذشتن از داخل شهر نباشند در نتیجه انجام این پروژه خطر ترافیک و تصادفات رانندگی تا حد حداقل خواهد رسید. در حال حاضر ساخت و ساز قسمت اول جاده کمربندی جدید کبولتی تکمیل گردیده و ساخت و ساز بخش دوم در جریان است. وزارت دارایی اعلام کرده این راه جدید به طور کامل مشکل ترافیک در منطقه توریستی را برطرف کرده و همچنین باعث افزایش جریان کالاهای ترانزیتی خواهد شد.

 معاون اول نخست وزیر و وزیر دارایی آقای دیمیتری کومسیشویلی از مسئول بانک بازسازی آسیا بابت کمک و حمایت مالی تشکر نمود. مشارالیه اظهار داشت که جهت راه اندازی این پروژه توسط بانک سرمایه گذاری زیربنایی آسیا، 114 میلیون دلار آمریکا اختصاص می آبد و در نتیجه، یک بزرگراه مهم که اجازه استفاده از جاده کمربندی کنارگذر جدید باتومی را می دهد، ساخته می شود. خانم ایه شیم الحان کای لاری مدیر هیئت دائمی بانک توسعه آسیا بیان نمود :" همکاری نزدیک بانک توسعه آسیا و گرجستان ده سال پیش شروع شده است. بانک مذکور در این دوره، 2.3 میلیارد $ برای انجام انواع پروژه هایی در گرجستان سرازیر کرده است. همکاری ما در حال رشد و توسعه است. پروژه فعلی نیز نمونه ای همکاری نزدیک  دو جانبه می باشد."

 در وزارت دارایی می گویند: پروژه ساخت و ساز جاده کمربندی باتومی تاثیر مثبت در توسعه اقتصادی منطقه خواهد گذاشت.

 

 منبع خبر: http://news.ge/


١١:١٥ - 1396/04/08    /    شماره : ٤٦٢٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٥خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر